Dodatkowe informacje

Systemy do oznakowywania, lokalizacji i zabezpieczenia infrastruktury podziemnej – PTS Rabka

PTS Rabka to firma posiadająca prawie trzydzieści lat doświadczenia na rynku. Doświadczenie przekłada się nie tylko na możliwość zaproponowania atrakcyjnych cen, ale również pełen profesjonalizm w zakresie doboru oferowanych produktów. Systemy oznaczeniowe, sygnalizacyjne i zabezpieczenia podziemnej infrastruktury muszą być wykonane z najwyższej jakości składników. Folie, koryta kablowe, słupki oznaczeniowo-pomiarowe, słupki z taśmą ostrzegawczą czy taśmy ostrzegawcze producentów proponowanych przez naszą firmę charakteryzują się olbrzymią trwałością, wytrzymałością pod kątem najtrudniejszych warunków pogodowych i doskonałym doborem składników, z których są wykonane. Kompleksowy system służący do zabezpieczania i oznakowywania trakcji podziemnych linii telekomunikacyjnych dalekiego zasięgu składa się m.in. z oferty słupków oznaczeniowych, oznaczeniowo-pomiarowych, słupków z taśmą ostrzegawczą czy pochodzących od najlepszych producentów taśm ostrzegawczych. Całościowy asortyment na naszej stronie zawiera wszystko, czego potrzeba do zabezpieczenia i oznakowywania sieci wodociągowych, kanalizacyjnych i gazowych. Zabezpieczenia, taśmy ostrzegawcze producentów krajowych i słupki oznaczeniowe znaleźć można również w kategoriach drogownictwo i energetyka. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami!

Taśmy ostrzegawcze – podstawa do oznakowywania infrastruktury podziemnej. Czym powinny się charakteryzować?

Wbrew pozorom wyzwanie, jakie stoi przed producentami taśm ostrzegawczych, jest nie lada duże. Te proste produkty odpowiedzialne są za właściwe oznaczenie podziemnych sieci telekomunikacyjnych, gazowych, energetycznych, kanalizacyjnych i wodociągowych. Taśmy ostrzegawcze kładzione są nad przewodami lub rurami, ale pod ziemią tak, aby w przypadku niepożądanego odsłonięcia danego fragmentu trasy, osoby postronne były świadome, że w miejscu tym przebiega podziemna infrastruktura. O ile dostępne w naszym asortymencie, pochodzące od najlepszych producentów taśmy ostrzegawcze pełnią funkcję informacyjną, o tyle taśmy ostrzegawczo-lokalizacyjne są bardziej zaawansowane. W obrębie polietylenowego materiału zaimplementowana jest metalowa wkładka, która pełni rolę czynnika lokalizacyjnego. Na swych końcach wychodzi ona na powierzchnię prosto to słupków oznaczeniowo-pomiarowych. Dzięki temu możliwe jest zbieranie danych dotyczących bieżącego stanu podziemnej infrastruktury i trasy jej przebiegu. Pewnym połączeniem taśm ostrzegawczych ze słupkami ostrzegawczymi są słupki z taśmą ostrzegawczą. Każdy segment infrastruktury przypisany ma poszczególny kolor, który regulowany jest przez ustawę. Do oznaczania sieci gazowych wykorzystuje się słupki z taśmą ostrzegawczą żółtą, do znakowania przebiegu podziemnych sieci telekomunikacyjnych wykorzystywany jest kolor pomarańczowy. Nad rurami kanalizacyjnymi umieszcza się taśmy oznaczeniowe barwy niebieskiej, a nad wodociągowymi – brązowej lub zielonej. Widok słupków z taśmą ostrzegawczą lub samej taśmy ostrzegawczej koloru czerwonego to znak, że przebiega w danym miejscu sieć energetyczna.

Bądź na bieżąco

Szanowni Państwo, informujemy, iż nasza strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdą Państwo w dziale Polityka prywatności.

Akceptuję